Hovädzie na hubách

Popis

Hovädzia nožina sa obyčajne používa na guľáš. Pomalé pečenie v rúre je výborná alternatíva, takto pripravené mäso je veľmi jemné a chutné.

Hovädzie na hubách - recept

Ingrediencie

1 kilogram hovädzia nožina
1 šálka sušené huby
1⁄2 čajová lyžička soľ
1 štipka mleté čierne korenie
na omáčku
1 polievková lyžica hladká múka
1 čajová lyžička horčica
50 gramov maslo
50 millilitrov smotana

Inštrukcie

Huby namočíme do vody

Mäso umyjeme a nakrájame na väčšie kusy, cca 1-2 na porciu. Osolíme, okoreníme a vložíme do pekáča. Bez oleja, ani nepodlievame. Prikryjeme pokrievkou alebo dobre utesnenýn alobalom, vložíme do rúry a na cca 70 stupňov pečieme asi 2 hodiny.

Pridáme huby bez vody, dobre premiešame, znova prikryjeme a pečieme ešte aspoň hodinu. Nakoniec zvýšime teplotu na 100 stupňov a dopekáme ešte hodinu.

Ideálne v trúbe rovno pripravíme aj ryžu – vo vhodnom hrnci zahrejem olej, pridám ryžu, soľ a zalejem vriacou vodou v objeme 1,5 krát viac ako bol objem ryže. Premiešam, prikryjem a vložím do rúry asi na 20 minút.

Upečené mäso vytiahnem z rúry. Na suche panvičke krátko opečieme lyžicu hladkej múky, zalejem asi 150ml studenej vody a dobre rozmiešame, ideálne metličkou. Pridám výpek z mäsa aj s hubami, horčicu a nechám asi 10 minút povariť. Nakoniec zjemním maslom. Kto chce viac omáčky, môže pridať smotanu alebo rovno šľahačku.

Podávame napríklad s ryžou, alebo ak ak má niekto rád viac omáčky, tak s knedľou.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *